Pixabay
StoryEditor

4 sposoby na pozbycie się nieświeżego oddechu

03.06.2023., 09:00h
Jedna na cztery osoby na świecie doświadcza nieświeżego oddechu. Jakie są tego przyczyny? Jak rozwiązać ten wstydliwy problem?

Sporo przyczyn powstawania nieświeżego oddechu

Przyczyną mogą być dieta, refluks żołądkowo-przełykowy lub zła higiena jamy ustnej, ale też zakażenia płuc, gardła i nosa, suchość w ustach, utknięcie pokarmu na migdałkach, cukrzyca, nowotwory głowy i szyi, zespół Sjögrena (suchość oczu) i choroby wątroby czy nerek.

Nieświeży oddech? Zwalcz go!

A oto kilka łatwych sposobów na pozbywanie się nieświeżego oddechu.

1. Myj zęby miękką szczoteczką przynajmniej dwa razy dziennie. Podczas mycia zębów szczotkuj też język – na nim też bytuje dużo bakterii. Można do tego użyć specjalnej skrobaczki albo nici, którą przynajmniej raz dziennie usuwaj też resztki pokarmu spomiędzy zębów.

2. Używaj płynu do płukania jamy ustnej bez zawartości alkoholu. Specjaliści polecają picie dużych ilości wody, żucie gumy bez cukru, ale też unikanie papierosów, kawy i napojów gazowanych, ponieważ te produkty pozbawiają jamę ustną wilgoci.

3.Prostym i skutecznym sposobem na powstrzymanie nieświeżego oddechu jest jedzenie świeżych lub suszonych liści pietruszki.

5. Z najnowszych badań wynika, że świetnie nadaje się do tego celu też żucie świeżego imbiru. Unikaj natomiast potraw z czosnkiem i cebulą,

Karolina Kasperek

Fot. Pixabay

 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 19/2023 na str. 89. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 06:19