StoryEditorKonie

Najlepsze konie na XXIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Książu

23.06.2018., 15:06h
XXIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana co roku przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego po raz pierwszy odbyła się w Stadzie Ogierów Książ. Stado Ogierów Książ jest znanym ośrodkiem hodowli koni zarodowych rasy śląskiej i półkrwi angielskiej, uznanym ośrodkiem jeździeckim i rekreacyjnym. Odbywa się tu wiele imprez sportowych rangi krajowej i międzynarodowej, między innymi Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu i Mistrzostwa Polski Młodych Koni.

Prawie 200 koni stanęło do walki o tytuł czempiona

Na hipodromie 16 i 17 czerwca hodowcy zaprezentowali prawie 200 zwierząt biorących udział w konkursach o tytuł czempiona i wiceczempiona w swojej kategorii. Były wśród nich konie rasy polski koń zimnokrwisty oraz rasy śląskiej.

Najlepsze z polskich koni zimnokrwistych

Wśród koni zimnokrwistych tytuł czempiona zdobyła klacz Granica należąca do Krzysztofa Wenskiego z Doliny w woj. dolnośląskim. Pierwszym wiceczempionem została klacz Sawa Edwarda Boreckiego z miejscowości Lubiel, woj. dolnośląskie, a drugim wiceczempionem klacz Katana Wiesławy Jeremiejko z Domaszkowa w woj. dolnośląskim.



  • Czempionką rasy zimnokrwistej została klacz Granica w typie sztumskim z gospodarstwa Krzysztofa Wenskiego

Nagrodzone konie śląskie

Konie śląskie wyhodowane w Książu są podziwiane na wszystkich wystawach zwierząt hodowlanych, gdyż jest on głównym ośrodkiem hodowli koni tej rasy. Nie dziwi więc, że tytuł czempiona oraz drugiego wiceczempiona wśród klaczy śląskich zdobyły Rebelia oraz Inwersja, których hodowcą jest Stado Ogierów Książ, a właścicielem Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim. Pierwszą wiceczempionką została klacz Wenecja należącą do Henryka Paczkowskiego z Ogonowic w woj. dolnośląskim.




Dominika Stancelewska
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. grudzień 2024 18:46