StoryEditorWiadomości rolnicze

Pomocne w zachowaniu zdrowia

18.01.2016., 12:01h
  Zdrowy układ pokarmowy to szybszy wzrost zwierząt i więcej sprzedanych tuczników. Świnie bowiem wówczas łatwiej trawią paszę i lepiej przyswajają składniki pokarmowe potrzebne im do prawidłowego rozwoju. W utrzymaniu równowagi w przewodzie pokarmowym pomagają bakterie probiotyczne. Mają dobroczynny wpływ, zwłaszcza przy wszelkich stanach zapalnych.

Straty w produkcji i problemy zdrowotne mogą wynikać z czynników stresogennych oraz chorobotwórczych. Należy dbać, aby status zdrowotny zwierząt był jak najwyższy, a ewentualne koszty leczenia nie przekraczały 40 zł na sztukę. Skład paszy, obecność mikotoksyn, stan flory bakteryjnej jelit będą decydowały o zdrowotności przewodu pokarmowego. Wcześniej w utrzymaniu jej wysokiego poziomu pomagały antybiotykowe stymulatory wzrostu, dzięki czemu świnie szybko i bez problemów zdrowotnych przyrastały. Na tym nam zależy najbardziej – na szybkim wzroście. 

Cały artykuł przeczytacie Państwo w numerze 2–3/2016 "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty "Tygodnika Poradnika Rolniczego", możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata, zadzwonić pod numer (61) 886 06 30 lub skorzystać z e-wydania.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. listopad 2023 02:40