najlepsi hodowcy gobartoGobarto
StoryEditorWiadomości z rynku

Gobarto nagradza rolników hodujących świnie

11.11.2023., 15:46h
– Wiemy, jak ważne w sektorze trzody chlewnej są stabilizacja i bezpieczeństwo, a także pewność finansowa – mówił prezes Gobarto. Firma uhonorowała rolników, którzy z nią współpracują. Kto z rolników zdobył wyróżnienie?

Sześć gospodarstw z tytułem Najlepszego Hodowcy 2023 roku

Rolników produkujących świnie nagrodziła podczas kolejnej edycji Balu Hodowcy firma Gobarto. Impreza tym razem odbyła się w Pabianicach, gdzie najlepsi dostawcy żywca wieprzowego otrzymali tytuł i statuetkę Najlepszego Hodowcy 2023 roku.

W tym roku tytuł Najlepszego Hodowcy od Gobarto powędrował do:

  • Krzysztof Cyrulik,
  • Józef Brzeziński,
  • Leszek Hadała,
  • Zuzanna i Paweł Fabianowie,
  • Henryk Cybulski,
  • Zbigniew Wojciechowski.

Wyróżnienia dla rolników w dwóch kategoriach: Gobarto 500 i tucz kontraktowy

Rolnicy z najlepszymi wynikami produkcyjnymi zostali natomiast wyróżnieni tytułem Lidera Hodowcy w dwóch kategoriach: Gobarto 500 i tucz kontraktowy.

Tegoroczni laureaci pierwszej kategorii, czyli Gobarto 500, to:

  • miejsce I – Joanna Paliszewska,
  • miejsce II – Zbigniew Wojciechowski,
  • miejsce III – Paulina Hadała.

W tuczu kontraktowym natomiast pierwsze miejsce zajęło Gospodarstwo Rolne „Odmiana” Krzysztofa Cyrulika, a dalej uplasowali się: Sławomir Gaudyn i Teresa Gaudyn.

W rankingu pod uwagę brane były wyniki produkcyjne, takie jak konwersja paszy, średnia masa sprzedanych tuczników i odsetek upadków.

Prezes Gobarto: wiemy, jak ważne w sektorze trzody chlewnej są stabilizacja i bezpieczeństwo

Jak podkreślał, wręczając nagrody laureatom rankingu, Marcin Śliwiński, prezes Gobarto SA, rolnicy produkujący w ramach programu stawiają na profesjonalizację, nowoczesne technologie i bioasekurację.

– Tworzymy takie możliwości, aby producenci należeli do grupy dobrze uposażonych, a praca w rolnictwie oznaczała gwarancję życiowej stabilności, bo wiemy, jak ważne w sektorze trzody chlewnej są stabilizacja i bezpieczeństwo, a także pewność finansowa – mówił prezes Gobarto.

Gobarto 500 to program współpracy firmy i rolnika w chowie trzody chlewnej, który polega na wybudowaniu na gruncie rolnika przy współpracy i wsparciu techniczno-merytorycznym Gobarto budynku inwentarskiego do 2 tys. stanowisk tuczowych. Umowa współpracy obejmuje 15 lat i gwarantuje hodowcy stabilne dochody, niezależnie od sytuacji na rynku, oczywiście poza kwotą niezbędną do spłaty kredytu i bieżącego funkcjonowania budynku inwentarskiego.

– Wasza obecność i zadowolenie ze wzajemnej współpracy utwierdzają mnie w przekonaniu, że program, który wspólnie realizujemy, ma sens. Przynosi wymierne korzyści finansowe i buduje partnerską relację między nami – ocenił Jacek Jagiełłowicz, prezes Gobarto Hodowca – spółki, która zajmuje się bezpośrednią współpracą z producentami trzody chlewnej.

image
Rynek mięsny w Polsce

Inne opodatkowanie tuczu nakładczego sposobem na odbudowę pogłowia świń w Polsce

Dominika Stancelewska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:26