Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik bez tablic w rowie, traktorzysta zniknął. A jak się znalazł, wydmuchał trzy promile

Ciągnik bez tablic w rowie, traktorzysta zniknął. A jak się znalazł, wydmuchał trzy promile
Wiadomości
Data publikacji 21.06.2022r.

W woj. mazowieckim doszło do wypadku ciągnika marki Ursus. Policjanci znaleźli pojazd w przydrożnym rowie. Kierowca twierdzi, że stracił nad nim panowanie, ale go nie prowadził. Magia?

Jak podaje Mławska Policja na drodze Kowalewo-Kowalewko w powiecie mławskim w gminie Wiśniewo funkcjonariusze z patrolu ruchu drogowego zobaczyli w rowie ciągnik. Wypadek wyglądał bardzo niebezpiecznie, sprawdzili natychmiast, co dzieje się z kierowcą pojazdu. Szczęście w nieszczęściu – otóż kierowcy nie było w ciągniku. Traktor nie miał tablic rejestracyjnych, jednak nie trudno było dotrzeć do właściciela pojazdu. Policjanci szybko ustalili, że Ursus należy do 40-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

r e k l a m a

Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy, gdyż jego tłumaczenie nie było zbyt logiczne – 40-latek miał bagatela 3 promile alkoholu we krwi. Jak wyjaśniał funkcjonariuszom, zapewne myśląc, że znalazł bardzo sprytne wyjście z sytuacji, w której groziły mu poważne konsekwencje „ stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, ale to nie on kierował, bo przecież nikt go nie widział...”. 

r e k l a m a

- Mężczyźnie pobrano krew do badań zawartości alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Ursus, którym kierował nie był zarejestrowany. Za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami na łączą sumę 4 tysięcy złotych – relacjonuje Mławska Policja.

Oprac. dkol na podst. Policja Mława Facebook

Fot. Policja Mława Facebook

Widziałeś już nasze video "Rolnicy oddają ziemniaki i jabłka za bezcen. "Chyba rzucę to wszystko i zmienię zawód""?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a