Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik Ursus wbił się w auto osobowe z dwójką dzieci [FOTO]

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Ciągnik Ursus wbił się w auto osobowe z dwójką dzieci [FOTO]
Wiadomości wypadki
Data publikacji 12.03.2021r.

Pod Obornikami doszło do groźnego wypadku. Duży ciągnik rolniczy marki Ursus zderzył się z samochodem osobowym. W osobówce były cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Konieczna była interwencja śmigłowca LPR, który zabrał osobę w ciężkim stanie do szpitala w Poznaniu.

Obornik: poważny wypadek ciągnika Ursus z autem osobowym w Studzieńcu

We wtorek 9 marca 2021 r. po godz. 13:00 w miejscowości Studzieniec pod Obornikami (woj. wielkopolskie) doszło do poważnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego marki Ursus 1614 z samochodem osobowym marki Fiat Tipo.

Jak się okazało, autem osobowym podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Siła zderzenia obu pojazdów była bardzo duża – przód Fiata została zniszczony. Na dodatek, jedna osoba z osobówki została zakleszczona we wraku samochodu, a pozostali uczestnicy zdołali opuścić Fiata i ciągnik o własnych siłach.

 

r e k l a m a

Jedna osoba ciężko ranna w wyniku zderzenia ciągnika z Fiatem

Strażacy, żeby uwolnić osobę uwięzioną w zniszczonym Fiacie musieli użyć urządzeń hydraulicznych. Jak się okazało stan poszkodowanego był tak poważany, że konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter LPR zabrał ciężko ranną osobę do szpitala w Poznaniu, a pozostała trójka, w tym dzieci, karetka zabrała do Szpitala Powiatowego w Obornikach.

– W działaniach ratowniczo–gaśniczych udział brało łącznie 6 zastępów w sile 22 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej – podaje mł. bryg. Leszek Walczak, oficer prasowy KP PSP w Obornikach.

Policja obecnie ustala jakie były przyczyny wypadku.

 

Paweł Mikos
Fot. JRG Oborniki i OSP Rogoźno

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a