Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Z zemsty podpalił rolnikowi ciągnik i przyczepę ze słomą

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Z zemsty podpalił rolnikowi ciągnik i przyczepę ze słomą
Wiadomości Policja
Data publikacji 09.09.2020r.

Policja zatrzymała 22-latka, który podpalił rolnikowi słomę znajdującą się na przyczepie. Pożar uszkodził także ciągnik rolniczy. Młody mężczyzna podłożył ogień z zemsty, za to, że wcześniej gospodarz zbeształ go za picie alkoholu na drodze.

Chełm: podpalił rolnikowi słomę, bo ten wcześniej zwrócił mu uwagę

W środę 9 września 2020 roku Komenda Miejska Policji w Chełmie poinformowało o zatrzymaniu 22-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany w związku z niedawnym pożarem w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Leśniowice (powiat chełmski, woj. lubelskie).

Jak ustalili policjanci, w ostatni weekend doszło tam do pożaru snopków słomy, które znajdowały się na przyczepie. Spaliła się cała słoma, ale ogień uszkodził także przyczepę oraz ciągnik rolniczy. Rolnik oszacował, że w wyniku pożaru jego strat wyniosły około 10 tys. złotych.

Ponieważ przyczyna pożaru mogło być celowe podłożenie ognia, to sprawą zajęli się kryminalni z KMP w Chełmie i policjanci z komisariatu w Żmudzi. Mundurowi szybko ustali, że za wywołanie pożaru może odpowiadać 22-latek mieszkańca gminy Leśniowice. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że podłożył ogień, żeby zemścić się na rolniku, za to, że ten wcześniej zrugał go za picie alkoholu na drodze przez co nieomal doszło do wypadku.

– Wczoraj sprawcy zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Ewa Czyż, oficer prasowy KMP w Chełmie.

 

Paweł Mikos
Fot. Archiwum (zdjęcie poglądowe) 

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a