Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Elplon ster – dobrze zbilansowany nawóz potasowy dla rzepaku

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Uprawa
Elplon ster – dobrze zbilansowany nawóz potasowy dla rzepaku
Uprawa nawożenie
Data publikacji 08.08.2020r.

Lipiec i sierpień to gorący czas wyboru odpowiedniego nawozu pod zasiewy ozime. Rynkowa różnorodność ofert pozwala na dobór właściwego produktu zarówno pod względem składu, jak i jakości granuli.

Na lekkich polskich glebach, ze słabą sorpcją, stosowaniu nawozów mineralnych towarzyszą straty i dotyczą przede wszystkim: potasu, siarki, saletrzanej formy azotu, mniej zaś fosforu.

Dla roślin potasolubnych

Dlatego w polskich warunkach właściwie zbilansowany nawóz powinien wyróżniać się  przewagą zawartości potasu nad fosforem, a takim produktem jest Elplon Ster zawierający 30% potasu i  jest szczególnie polecany w uprawie roślin potasolubnych, do których należy m.in. rzepak. Ze względu na specyficzne uwarunkowania siedliskowe jest nawozem dopasowanym do zbóż.

Dobra dostępność składników

Jakość nawozu wyraża się w dostępności składników i ta cecha ma szczególne znaczenie w przypadku fosforu. Na polskich glebach, charakteryzujących się niskim pH i słabszą retencją wody, użyty w nawozach fosfor musi być wysoko rozpuszczalny i przyswajalny. To zależy od surowców, a Elplon Ster wytwarza się z najczystszych minerałów fosforonośnych ze źródeł północnej części Europy. Na ostateczną efektywność  tego nawozu wpływają jego właściwości siewne. Zapewnia to odpowiednio twarda i równomierna granula ograniczająca jednocześnie straty wynikające z pylenia.


r e k l a m a

Marek Kalinowski
Za informacją Agrolok


Zdjęcie: Pixabay

Widziałeś już nasze video "Rolnikowi za sprzedaż krowy po wycieleniu grożą 3 lata więzienia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a