StoryEditorCiągniki

New Holland T8 Genesis – inteligentny ciągnik o mocy 400 KM

17.11.2019., 19:11h
New Holland zaprezentował nowy model ciągnika rolniczego: New Holland T8 Genesis. Najmocniejsza wersją ma moc aż 400 KM. New Holland T8 Genesis ma wiele inteligentnych systemów rolnictwa precyzyjnego i na nowo zaprojektowaną kabinę dla wygody rolnika. 

New Holland T8 Genesis – jedna z gwiazd targów Agritechnica 

New Holland podczas targów rolniczych Agritechnica 2019 w Hanowerze dostał dwa tytuły „Ciągnika roku”: dla ciągnika New Holland T6 Methan Power w kategorii Sustainable i w kategorii Best Specialized dla modelu T4.110 N. 

Ale na stoisku ogromne zainteresowanie wzbudzał także New Holland T8 Genesis z PLM Intelligence. Jest to nowy model ciągnika naszpikowany systemamu rolnictwa precyzyjnego i o mocy do 400 KM. 

– Gdy ciągnik Genesis, znany w Europie jako ciągnik serii 70, pojawił się na rynku przed 25 laty, stanowił przełom w konstrukcji traktorów. Nowy T8 Genesis z systemem PLM Intelligence jest kolejnym krokiem naprzód w projektowaniu ciągników i został stworzony na podstawie rozległych badań i doświadczeń naszych klientów” – zapewnia Sean Lennon, dyrektor działu ciągników w New Holland. 

 

Na nowo zaprojektowana kabina New Holland T8 z kamerami poprawiającymi bezpieczeństwo

– W oparciu o opinie klientów z Europy i innych kontynentów zmodyfikowaliśmy kabinę, aby stworzyć wydajne środowisko pracy operatora, które będzie spełniało jego indywidualne potrzeby, wprowadzając nową generację intuicyjnych elementów sterowania, nowy podłokietnik SideWinder Ultra i monitor IntelliView 12” – mówi Sean Lennon. 

Nowa kabina ma cztery słupki i zapewnia doskonała widoczność. Na dodatek New Holland T8 Genesis jest wyposażony w kamery umieszczone wokół ciągnika. Z jednej strony zapewniają one widok na podłączoną z tyłu maszynę, a z drugiej poprawiają bezpieczeństwo podczas włączania się ciągnika do ruchu, który wjeżdża z pola na drogę publiczną.
Wyświetlacz ze wskaźnikami InfoView został umieszczony na przedniej konsoli, na wysokości linii wzroku kierowcy ciągnika. 

Zaawansowane rolnictwo precyzyjne to druga natura New Holland T8 Genesis

Żeby zapewnić możliwość precyzyjnej pracy ciągnikiem podczas nocy, New Holland T8 Genesis ma reflektory robocze w technologii LED o zakresie 360 stopni. Na dodatek operator może w dowolny sposób skonfigurować zakres oświetlenia. 

Całości obrazu nowej kabiny dopełnia większa liczba schodów ułatwiająca wejście do wnętrza, większa liczba portów zasilania i otworów nawiewowych oraz wygodne fotele. 

 

Łatwa obsługa ciągnika dzięki podłokietnikowi SideWinder Ultra

W modelu T8 Genesis New Holland zastosowano ergonomiczny podłokietnik SideWinder Ultra. Umożliwia on poprzez skróty klawiszami szybkie i bezpośrednie przechodzenia do odpowiedniej czynności. Jednocześnie z podłokietnika rolnik może również sterować multimediami czy klimatyzacją. Można także przyporządkować obsługę zaworów hydrauliki zewnętrznej do dźwigni lub dżojstika.

 

Zaawansowane rolnictwo precyzyjne to druga natura New Holland T8 Genesis   

Producent ciągników zapewnia, że nowy New Holland T8 Genesis jest niezwykle inetligentną maszyną rolniczą, wręcz naszpicowaną systemami rolnictwa precyzyjnego. 

– Możemy przygotować konfigurację maszyny w biurze, a magistrala ISOBUS klasy III umożliwi lepsze wykorzystanie traktora i podłączonego osprzętu – przekonuje Sean Lennon.

Jednak to nie koniec zaawansowanych rozwiązań. Jak twierdzą przedstawiciele New Holland, platforma PLM Intelligence zapewnia rolnikowi pełne skomunikowanie z używanymi pakietami oprogramowania rolniczego. Interfejs oparty na tablecie ma być prosty i intuicyjny w obsłudze, a rolnik może szybko analizować lub udostępniać dane dotyczące wykonywanych zabiegów agrotechnicznych. PLM daje również możliwość zdalnego wsparcia ze strony lokalnego dealera New Hollanda, który może podpowiedzieć rolnikowi jak zmienić niektóre parametry użytkowania ciągnika, aby osiągnąć jeszcze wyższą wydajność.  

Poprzez IntelliView Connect właściciel gospodarstwa czy też serwisant może uzyskać zdalny podgląd podglądu monitora IntelliView 12 i monitorować pracę ciągnika T8 Genesis w czasie rzeczywistym. Ułatwia to zarządzanie parkiem maszyn rolniczych i reagowanie z wyprzedzeniem na ewentualne naprawy czy prace konserwacyjne bez niepotrzebnych przestojów. 

New Holland T8 Genesis mimo dużej mocy spełnia normę Stage V  

New Holland T8 Genesis mimo dużej mocy spełnia normę Stage V 

Ciągnik rolniczy New Holland T8 Genesis został wyposażony w silnik Cursor 9 o pojemności skokowej 8,7 l opracowany przez FPT Industrial. Spełnia on normę emisji spalin Stage V dzięki bezobsługowemu układowi neutralizacji spalin ECOBlue HI-eSCR2. New Holland zapewnia, że silnik Cursor 9 wymaga przeglądów tylko co 600 godzin.

New Holland zapowiada, że za rok – jesienią 2020 roku – poszerzy serię ciągników T8 Genesis o nowy model o mocy 400 KM z przekładnią typu Powershift. Przekładnia ta daje rolnikowi do dyspozycji 21 biegów do przodu i 5 biegów wstecznych.
Jednak przekładnia Powershift będzie dostępna jedynie w T8.435 Ultra Command, w wersji kołowej lub z układem jezdnym SmartTrax.

– Dzięki temu klienci będą mogli wybrać w każdej klasie mocy przekładnię napędową, która idealnie spełnia ich potrzeby: przekładnię typu Powershift Ultra Command do ciężkich prac polowych lub Auto Command do transportu i prac wymagających precyzyjnej prędkości jazdy – podkreślają przedstawiciele New Hollandu. 

 

Jakie są dane techniczne ciągnika rolniczego New Holland T8 Genesis? 

Modele ciągników New Holland T8 Genesis mają moc od 280 do 380 km w wersji Auto Command, a w wersji Ultra Command nawet do 400 KM 

Jakie są dane techniczne ciągnika rolniczego New Holland T8 Genesis?
 

Paweł Mikos
Fot. New Holland 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 21:58