Nowe funkcje w Go Operations Center od John Deere. Łatwiejsze zarządzanie maszynamiJohn Deere
StoryEditorRolnictwo precyzyjne

Nowe funkcje w Go Operations Center od John Deere. Łatwiejsze zarządzanie maszynami

04.07.2024., 12:30h
Go Operations Center od John Deere przechodzi zmiany, które przyniosą rolnikom jeszcze więcej korzyści niż dotychczas. To prawdziwa rewolucja na rynku rolnictwa precyzyjnego.

10 lat John Deere Operations Center

Oprogramowanie John Deere Operations Center funkcjonujące obecnie pod nazwą Go Operations Center, powstało 10 lat temu. Przez dekadę twórcy tego narzędzia udoskonalali je w taki sposób, by dziś mogło funkcjonować jako czołowe rozwiązanie rolnictwa precyzyjnego, łączące funkcjonalność, innowację i wygodę.

– W minionych miesiącach dodaliśmy wiele nowych funkcji do Operations Center. Na przestrzeni czasu obserwowaliśmy rozwój tej usługi, która opiera się m.in. na przetwarzaniu danych. Jedną z ważniejszych zmian jest aktualizacja bazy danych produktów. Do tej bazy dodaliśmy ponad 260 producentów oraz ponad 4000 produktów. Oznacza to większe możliwości konfiguracji własnej bazy danych zawierającej nawozy, środki ochrony roślin, czy odmiany wykorzystywane w gospodarstwie – przedstawia jedną z aktualizacji Piotr Ziemecki, Specjalista Rolnictwa Precyzyjnego w John Deere Polska.

Go Operations Center ułatwi import granic

Jak informują twórcy oprogramowania, którzy w ostatnim czasie pracowali nad jego udoskonaleniem, opracowane zostały nowe funkcje importowania granic, dzięki czemu proces ten przebiega sprawnie i jest mniej skomplikowany. Nowo stworzony przycisk umożliwia importowanie pliku w formacie shape, a w przypadku jego nierozpoznania, jest automatycznie przetwarzany na odpowiedni format. Ostatecznie plik jest widoczny jako dane konfiguracji, a dostęp do granic znajduje się w karcie „Pola”.

Łatwiejsze podejmowanie decyzji z Go Operations Center

Funkcja planowania prac na podstawie historycznych danych pogodowych i prognozy ułatwi rolnikowi podejmowanie decyzji. Do listy pól portalu i w aplikacji mobilnej zostały dodane sumy opadów. W zakładce „Strona główna”: została umieszczona „Pogoda”, pokazująca warunki w bieżącej lokalizacji oraz pola, gdzie spadło najwięcej deszczu. Użytkownik może również skorzystać z aktualnych informacji o warunkach, ostatnich opadach deszczu i warunkach prognozowanych.

Go Operations Center z możliwością użytkowania w jednym widoku

W aplikacji mobilnej została zaktualizowana zakładka „Analiza”, dzięki czemu zapewniono jej zgodność z narzędziem „Analizator” w wersji przeglądarkowej. Dane gromadzono w jednym widoku z możliwością przewijania ich w poziomie. W celu analizy danych dla każdej maszyny i operatora podobnie jak w „Analizatorze” dodano zakładki „Sprzęt” i „Operator”. W celu wyświetlenia danych wspierających zwiększenie dokładności i wydajności bez wykorzystania pamięci urządzeń zakładka „Analiza” wymaga aktywnego połączenia internetowego. Po nowelizacji Go Operations Center dane nie są już przechowywane w urządzeniu.

Domyślny widok naprowadzania w Go Operations Center

W celu zrozumienia systemów naprowadzania, w tym dokładności oraz trybu korekcji odbiornika StarFire twórcy, dodano kilka nowych wskaźników, które są dostępne w widoku domyślnym Machine Analyzer.

Efektywne zarządzanie flotą maszyn od Go Operations Center

Lepsze zarządzanie kosztami i wydajność procesu są możliwe dzięki efektywnemu zarządzaniu flotą. Za organizację floty odpowiada teraz szereg nowych funkcji dodanych do Go Operations Center. W aplikacji mobilnej na mapie wyświetla się szacunkowy czas zakończenia pracy, który jest widoczny na liście pól po kliknięciu na aktywne pole podczas pracy maszyny. Podczas aktywności zielonej ikony maszyna będzie wysyłać dane w czasie rzeczywistym, co jest ważne w erze Real-Time Data. Użytkownicy zyskają możliwość informowania innych o finale wykonywanych prac, co pozwoli np. na wysyłanie pojazdów z przyczepami na pola, wtedy kiedy naprawdę będą niezbędne. Dzięki opcji sprawdzenia danych łatwiej będzie zmotywować ciężki zespół do pracy.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: dotrelations.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 18:48