Aplikacja suszowa: jak się zalogować, gdy wygasł profil zaufany?PWR/ARiMR
StoryEditorPomoc suszowa

Aplikacja suszowa: jak się zalogować, gdy wygasł profil zaufany?

07.11.2023., 21:16h
Jak zalogować się profilem zaufanym do aplikacji suszowej w przypadku jego wygaśnięcia i nieprzedłużenia do 31 października br.?

Jak się zalogować do aplikacji suszowej, gdy wygasł profil zaufany?

Rolnik, który nie przedłużył do 31 października 2023 roku profilu zaufanego, mimo jego wygaśnięcia, wciąż ma możliwość zalogowania się profilem zaufanym do aplikacji suszowej. Jak to zrobić? 

Ministerstwo Rolnictwa wyjaśnia, że w takiej sytuacji można założyć nowy profil zaufany, np. poprzez aplikację „Zgłoś szkodę rolniczą”. 

- Umożliwi to dalsze logowanie się do aplikacji profilem zaufanym w celu złożenia wniosku o oszacowanie suszy czy późniejszego pobrania protokołu lub kalkulacji oszacowania szkód – tłumaczy ministerstwo w komunikacie.

Pomoc suszowa 2023: nabór wniosków do 17 listopada

Przypomnijmy. Rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie strat suszowych za pośrednictwem aplikacji suszowej do dnia 17 listopada 2023 r. Złożenie protokołu z oszacowania szkód wygenerowanego przez aplikację publiczną jest warunkiem ubiegania się o pomoc suszową.

Kiedy rolnicy otrzymają pomoc suszową?

Resort rolnictwa szacuje się, że na pomoc suszową będą potrzebne środki z budżetu państwa w wysokości 1,497 mld zł w 2024 roku. Wtedy też prawdopodobnie nastąpi wypłata pomocy suszowej.

Kamila Szałaj 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. maj 2024 03:30