Co to jest Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego?
Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego jest bazą, która gromadzi wyłącznie sprawdzonych wytwórców tworzących swoje produkty na podstawie tradycyjnych przepisów i lokalnych, naturalnych produktów. Najcenniejsze spośród nich chroni certyfikat jakości i pochodzenia.
W dobie kryzysu rolniczego tworzenie baz produktów lokalnych staje się coraz bardziej popularne. Dzięki nim rolnicy docierają do szerokich grup odbiorców zainteresowanych zakupem produktów powstałych na bazie warzyw, owoców, miodu czy mięsa pozyskanego z produkcji w ich gospodarstwach.
Jak czytamy na stronie internetowej „Kuriera Porannego”, podlaskie CPL działa już od 7 lat i funkcjonuje w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Aktualnie w bazie znajduje się 260 produktów z woj. podlaskiego. W tym produkty z gospodarstwa Moniki i Tomka Cieślików z Pokaniewa specjalizujących się w produkcji mleka A2, z którego wyrabiają również nabiał. Małżeństwo rolników znalazło się wśród 60 producentów, którzy 23 kwietnia br. w Operze i Filharmonii Podlaskiego odebrali certyfikat o przynależności do bazy PCLP.
Produkcja mleka A2 w gospodarstwie Cieślików z Pokaniewa
Historię produkcji mleka A2 w gospodarstwie Moniki i Tomka Cieślików z Pokaniewa opisaliśmy wraz z początkiem roku 2024, kiedy rolnicy poinformowali, że zakończyli remont serowarni i będą produkować i sprzedawać nie tylko mleko A2, ale również twaróg, masło i śmietanę, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.
– I my mamy swoje zaświadczenie o wpisie do bazy produktów lokalnych – poinformowali rolnicy za pośrednictwem Facebooka.
Zobacz też: Monika z Pokaniewa na kursie serowarstwa w Hiszpanii. "Może zrobimy hiszpański ser"
Produkty mleczne od Cieślików z Pokaniewa w PCPL – jak kupić?
Osoby zainteresowane zakupem produktów mlecznych i mleka wytwarzanych w gospodarstwie Cieślików mogą je nabyć na miejscu w gospodarstwie lub za pośrednictwem Facebooka. Szczegółowe dane kontaktowe do rolników znajdują się na stronie produkty.podlaskie.eu.
Oprac. Justyna Czupryniak-Paluszkiewicz na podst. poranny.pl, radio.bialystok.pl,
