Agrochem Puławy na stałe zrezygnował z publikacji cennika nawozów
StoryEditorCeny nawozów

Dlaczego Agrochem Puławy nie ma już cennika nawozów? Grupa Azoty wyjaśnia

26.06.2024., 19:36h
Agrochem Puławy, autoryzowany dystrybutor Grupy Azoty, usunął ze swojej strony internetowej ceny nawozów. Dlaczego? Grupa Azoty wyjaśnia.

Agrochem Puławy usunął ceny nawozów Grupy Azoty

Agrochem Puławy, autoryzowany dystrybutor Grupy Azoty, przez ponad dwa lata publikował oficjalne cenniki nawozów azotowych i wieloskładnikowych produkowanych przez Grupę Azoty. Miało to wpłynąć na obniżki cen i stabilizację rynku po tym, jak mocno zdrożały nawozy.

Jednak na początku czerwca ze strony Agrochemu zniknęły wszystkie produkty Grupy Azoty. W sklepie internetowym w zakładce „Nawozy Grupy Azoty” widnieją tylko trzy pozycje: densymetr RSM, zbiornik RSM i stymulator wzrostu. Nie można więc sprawdzić ceny Pulanu, RSM, Zaksanu czy Polifoski.

Grupa Azoty: cenniki nawozów nie są miarodajne

​Jak udało nam się ustalić, nawozy zniknęły ze strony, bo Agrochem Puławy na stałe zrezygnował z publikacji cenników. Zapytaliśmy więc Grupę Azoty, czym jest podyktowana ta decyzja. W odpowiedzi spółka wyjaśnia nam, że informacje o cenach i poszczególnych produktach są przekazywane przez 66 autoryzowanych dystrybutorów nawozów Grupy Azoty.

- Ceny mogą nieznacznie różnic się w zależności m.in. od wielkości zamówienia, regionu, złożoności oferty - tutaj każdy z 66 dystrybutorów tworzy swoją ofertę, stąd cenniki nie są publikowane na stronie internetowej Agrochem Puławy, gdyż nie są miarodajne - informuje nas Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa Grupy Azoty i dodaje, że lista autoryzowanych dystrybutorów dostępna jest na stronie https://grupaazoty.com/autoryzowani-dystrybutorzy

Ministerstwo rolnictwa ws. cennika nawozów

Rezygnacji z publikowania cen przez Agrochem Puławy i Grupę Azoty zamierza się jednak przyjrzeć ministerstwo rolnictwa. 

- Zwrócimy się z zapytaniem, dlaczego ceny nawozów nie są obecnie publikowane przez Agrochem - poinformował nas resort rolnictwa. 

image
Rynek nawozów

RSM droższy o 140 zł, Polifoska tańsza o 500 zł. Jakie są ceny nawozów?

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 19:42