StoryEditorwiadomości z branży

BayWa już od 100 lat działa na rynku rolnym

20.01.2023., 11:01h
Pięknego Jubileuszu 100-lecia działalności w 2023 r. doczekało się niemieckie przedsiębiorstwo BayWa, które od 2014 r. jest także obecne w Polsce. Ten Jubileusz nie byłoby możliwy, gdyby nie solidność, zaufanie i innowacje dla rolników na całym świecie, którymi może poszczycić się BayWa.

BayWa ma mocną pozycję na rynku rolnym, a w jej ofercie znajdują się m.in. środki do produkcji rolnej, ale także najnowsze technologie wspierające pracę na roli i ochronę środowiska. Z myślą o środowisku, grupa BayWa do 2030 roku stanie się firmą neutralną klimatycznie.

BayWa jest dziś obecna w ponad 50 krajach, w tym w Polsce

W portfolio BayWa znajdują się m.in. wysokiej jakości nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Ponadto monachijska firma zajmuje się skupowaniem od rolników płodów rolnych. BayWa na całym świecie oferuje globalne produkty, które używane są lokalnie w gospodarstwach rolnych.

Przez dziesięciolecia zasady współpracy z rolnikami nie zmieniły się i obowiązują także dziś. W tych trudnych czasach produkcja żywności jest tematem szczególnie ważnym. Chcemy być wiarygodnym partnerem dla producentów rolnych i wytyczać kierunki pozytywnych zmian na wsi – podkreśla Krzysztof Tyralik, prezes BayWa Agro Polska.

Obecnie firma działa na zatrudnia ponad 21 000 osób w ponad 50 krajach na 5 kontynentach. Na Polskim rynku jest obecna od 2014 roku.

BayWa w Polsce i na świecie prezentuje nie tylko bogatą ofertę tradycyjnych produktów rolniczych. Grupa jest także pionierem w energetyce wiatrowej i słonecznej. Ponadto, w ofercie BayWa znajdują się: 

  • materiały budowlane, które czynią przestrzeń życiową zdrowszą,
  • żywność, która sprawia, że ludzie są bardziej mobilni. 

W czym tkwi siła BayWa? Jak zaznacza swoją obecność w Polsce?

Chodzi o umiejętne łączenie przeciwności, a więc łączenie tradycyjnego rolnictwa z nowoczesnymi technologiami i ekonomią nastawioną na osiąganie zysków (np. zaawansowane rozwiązania cyfrowe, które służą ludziom).

Tam, gdzie spotykają się kontrasty, które potrafimy połączyć, zawsze powstaje coś wielkiego. Te przeciwności są siłą napędową naszych działań – podkreśla K. Tyralik, szef firmy na Polskę.

BayWa Agro Polska nawiązała współpracę z polskimi uczelniami rolnymi, dzięki czemu studenci, wiążący swoją przyszłość z rolnictwem, mają szanse na płatne praktyki.

Firma oferuje usługi do efektywnego zarządzania gospodarstwem (np. program NEXTFarming) czy szkolenia polowe dla rolników i pomaga obrać najlepsze rozwiązania w zakresie pracy na roli.

Wkrótce na polskim rynku BayWa udostępni - BayWa Portal, a więc nowe narzędzie sprzedażowe, które umożliwi polskim Klientom zakup produktów BayWa Agro Polska przez Internet w dowolnym momencie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok i z dowolnego miejsca w Polsce.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
fot. FB BayWa Agro Polska
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. wrzesień 2023 15:02