StoryEditorPozostałe rośliny

Jak Kombinat Konopny zarabia na uprawie konopi włóknistych?

08.11.2021., 18:11h
Maciej Kowalski, założyciel i prezes Kombinatu Konopnego to człowiek uparcie dążący do wyznaczonego celu, pionier uprawy i przetwórstwa konopi włóknistych w Polsce. W 2019 roku koło Elbląga założył Kombinat Konopny, który w znacznym stopniu pełni także funkcję badawczą.

Emisje akcji pozwalają realizować strategię

Założyciel Kombinatu na początku rozwijał firmę z własnych środków i mógłby dalej to robić, jednak w 2020 roku zdecydował się na sprzedaż 17 proc. udziałów. 16 listopada ubiegłego roku o godzinie 16.20 – 4,20 miliona akcji Kombinatu Konopnego trafiło do sprzedaży. Akcje były w bardzo atrakcyjnej dla kupującego cenie i dzięki temu założyciel kombinatu zyskał 900 wspólników i w zaledwie 40 minut zebrano 4,2 mln zł, co było także dla niego dużym zaskoczeniem. Media podawały, że to absolutny rekord crowdfundingu w Polsce. Pozyskane z pierwszej emisji pieniądze pozwoliły na realizację założonej strategii.

W tej chwili firma zarabia tylko na obszarze zielarskim. Do kierunku włókienniczego cały czas jeszcze dokładamy pieniądze, ale taki był nasz zamysł od początku. Dzięki temu, że emisja naszych pierwszych akcji powiodła się spektakularnie, później była kolejna emisja, a z uwagi na duże zainteresowanie jesteśmy w trakcie przygotowań kolejnej emisji akcji. Dzięki tym działaniom zostały zainwestowane w firmę duże pieniądze, więc nic tylko trzeba nadal ciężko pracować, realizować kolejne zał...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. czerwiec 2023 16:00