StoryEditornawożenie

Nowość w ofercie PhosAgro – Ultra Gran Stabilo

18.12.2020., 12:12h
W nadchodzącym sezonie w ofercie PhosAgro pojawi się UltraGran stabilo. Jest to pierwszy produkt azotowy w ofercie firmy, w którym zastosowano stabilizator azotu – inhibitor ureazy o nazwie Limus koncernu BASF.

UltraGran stabilo od PhosAgro

Z badań wynika, że Limus zawierający dwie formy stabilizujące – NBPT i NPPT jest jednym z najskuteczniejszych na rynku rozwiązań stabilizujących enzym ureazy. Mechanizm działania UltraGran stabilo polega na aktywnym blokowaniu enzymu ureazy, co spowalnia hydrolizę mocznika i ogranicza emisję amoniaku. Dzięki tym właściwościom, stosując UltraGran stabilo, można zwiększyć efektywność nawożenia azotem nawet do 30% w porównaniu do zastosowania mocznika bez stabilizatora. W glebie inhibitor rozkłada się uwalniając jednocześnie wiele składników mineralnych takich jak: azot, fosfor i siarka.

UltraGran stabilo przez kontrolę procesu hydrolizy ogranicza straty azotu szczególnie w glebach o odczynie zasadowym lub świeżo zwapnowanych, a także w glebach o niskiej zawartości materii organicznej. Przeciwdziała stratom azotu w niekorzystnych warunkach środowiskowych (wysoka temperatura, sucha gleba, brak opadów, wiatr, silne nasłonecznienie). UltraGran stabilo redukuje straty azotu w systemach uproszczonej uprawy i tam, gdzie nie można w krótkim czasie po aplikacji wymieszać nawozu z glebą.
Marek Kalinowski za informacją PhosAgro

Zdjęcie: PhosAgro
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 20:39