StoryEditorkukurydza

Rolnicy z Mazowsza na balu farmsaat Polska oceniali plony kukurydzy

10.02.2023., 11:02h
14 stycznia br. w Sali Weselnej Latowicz odbył się bal, który Krzysztof Dąbrowski farmpartner w firmie farmsaat Polska zorganizował dla swoich klientów. Przez całą noc grał zespół Live, a dodatkowo wystąpił zespół Top Girls. Imprezę uświetniła także lokalna grupa „Szwagry”.

W imprezie uczestniczyli między innymi Tomasz Krakowiak, członek zarządu farmsaat Polska i Dariusz Socha, kierownik regionalny centralnej Polski farmsaat Polska. Tomasz Krakowiak opowiedział nam o działaniach i planach hodowli farmsaat. Przedstawimy je w jednym z kolejnych numerów TPR.

Podczas imprezy rozmawialiśmy z plantatorami kukurydzy o minionym sezonie w uprawie tej rośliny. Niektórzy z nich stosowali pełną dawkę nawożenia mineralnego, ale część naszych rozmówców podkreślała, że zmniejszyła dawki, aby zaoszczędzić na drogich nawozach.

Krzysztof Dąbrowski wspólnie z małżonką

  • Krzysztof Dąbrowski wspólnie z małżonką

W nowym sezonie nie będzie oszczędzania na nawozie przy kukurydzy

Rafał Osica podobnie jak większość plantatorów obecnych na spotkaniu podkreślał, że w najbliższym sezonie nie będzie oszczędzał na nawożeniu kukurydzy.

Ostatni sezon w uprawie kukurydzy ziarnowej określiłbym jako słaby. Zasiałem 10 ha kukurydzy na kiszonkę, a na ziarno 19 ha i spodziewałem się lepszego plonu ziarna niż faktycznie zebrałem. Liczyłem na 10 t z ha mokrego ziarna, a było pomiędzy 8 a 9 t z ha. Prawdopodobnie przez okresowy niedobór wody kolby nie były w pełni zazi...

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 04:03