StoryEditorPolicja

Pod Kołem padło 14 koni na pastwisku. Jak do tego doszło?

10.06.2021., 13:06h
Policja wspólnie z powiatowym inspektoratem weterynarii wyjaśniają, jak doszło do nagłej śmierci aż 14 koni na jednym z pastwisk w miejscowości Tury (woj. wielkopolskie). Co mogło doprowadzić do śmierci zwierząt?

Koło: na pastwisku w Turach padło 14 koni

W środę 9 czerwca 2021 roku służby zostały powiadomione o nagłej śmierci kilkunastu koni na jednym z pastwisk w Turach (woj. wielkopolskie). Na miejscu okazało się, że nie żyje już 9 koni, a kolejne 6 znajduje się w stanie agonalnym. Weterynarz zdecydował się ratować te, które jeszcze miały szansę na przeżycie. Niestety, w ciągu kilku godzin kolejne 5 koni padło a jeden wciąż walczy o życie.

Sekcja zwłok konia ma wyjaśnić przyczyny gwałtownego padnięcia niemal całego stada

Sprawą zainteresowała się policja, która stara się wyjaśnić, co doprowadziło do śmierci zwierząt i dotkliwej straty dla właściciela koni. Jedną z hipotez branych pod uwagę przez śledczych jest zatrucie spowodowane wodą, do której konie miały swobodny dostęp.

Czy rzeczywiści to zatruta woda stanowiła przyczynę śmierci zwierząt? Odpowiedź na to pytanie być może będzie znana po tym, jak śledczy uzyskają ekspertyzę z sekcji zwłok jednego z koni.

Michał Czubak
fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. czerwiec 2023 12:21