SONY DSC
StoryEditorWiadomości rolnicze

Bestialstwo Rosjan: zniszczyli gospodarstwo mleczne. "Demilitaryzacja krów i obory"

31.03.2022., 20:03h
Pozrywane dachy, ostrzelane obory, zniszczone samochody i setki martwych krów. Tak wygląda jedno z ukraińskich gospodarstw mlecznych w obwodzie charkowskim po rosyjskim ataku… 

W rejonie Charkowa, który wciąż jest bombardowany przez Rosjan, okupanci zaatakowali 31 marca farmę mleczną. W wyniku tego brutalnego ostrzału gospodarstwo zostało kompletnie zniszczone. Zginęły setki krów.

Rosjanie ostrzelali gospodarstwo mleczne Agromolu

Jak donosi ukraiński portal rolniczy „ProAgro Group” farma, na której doszło do ataku jest dostawcą mleka do Charkowskiego Zakładu Mleczarskiego, produkującego wyroby pod marką Agromol. Zakład ten ma dwa gospodarstwa: jedno we wsi Szestakowe oraz we wsi Pidseredne, niedaleko Wielkiego Burłuka.

- Ten film prawdopodobnie został nagrany w Pidseredne, bo to właśnie w rejonie wielkoburłuckim toczyły się ostatnio zacięte walki między Siłami Zbrojnymi Ukrainy a Rosjanami – informuje portal rolniczy.

"Denazyfikacja i demilitaryzacja" obory. Zabito setki krów 

Na nagraniu widać bardzo poważne zniszczenia: zerwane dachy obór, zniszczone budynki i samochody. Wśród nich chodzą ocalałe krowy, które wydostały się z pomieszczeń. Nieopodal, jak donosi portal apostrophe.ua, leżą setki padłych zwierząt.- „Denazyfikacja i demilitaryzacja” obory w rejonie Charkowa – tak bestialski atak komentuje na Twitterze stacja NEXTA.

Dziennikarze zastanawiają się, czy Rosjanie znów powiedzą, że w oborze istniał skład amunicji i baza pułku Azow (jeden ze Specjalnych Pododdziałów Ochrony Porządku Publicznego na Ukrainie). Tak tłumaczyli m.in. ostrzał szpitala położniczego w Mariupolu.

Z kolei redaktorzy stacji TPYXA udostępnili zatrważające zdjęcie, na którym widać leżące w dole padłe zwierzęta... Według ukraińskich mediów jest to właśnie gospodarstwo Agromolu.


- To właśnie zrobili rosyjscy okupanci z oborą w regionie Charkowa – piszą dziennikarze stacji TPYXA.

oprac. Kamila Szałaj, na podst. NEXTA, apostrophe.ua, Apnews, ProAgroGroup

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 18:36