Protest rolnikówarch. PWR/CANVA
StoryEditorProtest rolników

Protesty rolników w Polsce. Gdzie będą blokady dróg 10,11 i 12 kwietnia?

09.04.2024., 11:57h
Rolnicy planują kolejne protesty. Od 10 kwietnia przez trzy dni zamierzają blokować drogi w kilku miejscach w Polsce. Gdzie będą strajki?

Protest rolników na Podkarpaciu

Rolnicy nie składają broni. W najbliższych dniach planują kolejne blokady dróg w Polsce. 10 kwietnia wyjadą ciągnikami m.in. w okolicy Pilzna (woj. podkarpackie). Pod hasłem Wycofać Zielony Ład będą domagać się realizacji swoich postulatów. Chodzi o ograniczenie Zielonego Ładu i napływu towarów rolnych z Ukrainy oraz rozwój hodowli. 

- Domagamy się spełnienia naszych postulatów. Rząd swoimi obiecankami mydli nam oczy, a tymczasem nic nie jest realizowane. Do dziś nie ma zatwierdzonych przez Brukselę zapisów ws. uproszczeń Zielonego Ładu i norm GAEC, nie ma rozporządzenia dotyczącego dopłat do zbóż, a żywność z Ukrainy nadal do nas napływa – tłumaczy nam Michał Zawadzki z Podaj Dalej na platformie Tik Tok.

Zbiórka protestujących zaplanowana jest na godz. 11.00 w Machowej. Stamtąd rolnicy ruszą w kierunku Pilzna i zablokują obwodnicę. Strajk ma się zakończyć o godz. 16.00. 

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, rolnicy zamierzają walczyć też o poparcie społeczne. Chcą organizować w centrach miast marsze poparcia dla rolników. Do współpracy zaproszą celebrytów i influencerów.

Protest rolników w Mielcu 

Duży protest szykują rolnicy na drogach powiatu mieleckiego i w samym mieście Mielec (woj. podkarpackie). 10 kwietnia zablokowany będzie most na rzece Wisłoka w miejscowości Rzędzianowice i w miejscowości Wola Mielecka oraz rondo w Mielcu na ul. Wolności – skrzyżowanie dróg woj. nr 985 z 875.

3 dni blokady Podgórza w woj. lubuskim

Protest rolników odbędzie się także w woj. lubuskim. Od 10 do 12 kwietnia będą blokować skrzyżowanie dróg W–134 oraz W–138 (tak zwane „Podgórze”) na terenie gminy Krzeszyce. Nie będzie możliwości zjazdu z drogi K–22, a następnie wjazdu w drogę W–134 i W–138. Policja uprzedza, że ruch w stronę Kostrzyna nad Odrą i Krzeszyc może być spowolniony.

Blokada Łodzi 12 kwietnia

Na 12 kwietnia (piątek) rolnicy zaplanowali także protesty wokół Łodzi. Miasto będzie blokowane z czterech stron. Rolnicy staną od strony Strykowa, a także od strony Pabianic (ul. Maratońska). Od strony Zgierza blokady będą na skrzyżowaniu drogi 702 z 91. Strajk będzie także na skrzyżowaniu ul. Aleksandrowskiej i Szczecińskiej.

Blokada S3 trwa od 19 lutego

Od 26 lutego do 19 kwietnia trwa protest rolników na drodze S3 Węzeł Myślibórz - Węzeł Gorzów Wlkp. Blokowana jest także droga S11 na węźle Koszalin Zachód (woj. zachodniopomorskie).

Rolnicy blokują granicę z Ukrainą

Również na przejściach granicznych z Ukrainą w Dorohusku, Hrebennem i Zosinie od wielu tygodni trwają protesty rolników. Strajk został zawieszony w Medyce i Korczowej. 

image
Trzeci szczyt rolniczy

Premier Tusk spotka się z rolnikami! Na liście tematów Zielony Ład, hodowla i rekompensaty do hektara

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 10:55