StoryEditorPożary

Śmierć w pożarze gospodarstwa. W płomieniach zginął 72-latek [FOTO]

11.04.2022., 16:04h
W miniony weekend w Prątnicy pod Iławą doszło do nocnego pożaru budynku gospodarczego. Podczas przeszukania zgliszczy strażacy natrafili na zwęglone ciało mężczyzny.

Iława. W Prątnicy ogień strawił dach budynku gospodarczego

W nocy z piątku na sobotę, około godziny 4 nad ranem, straż pożarna z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) została poinformowana o pożarze budynku gospodarczego we wsi Prątnica. Na miejsce zostały rzucone liczne jednostki strażackie – w sumie to 10 zastępów w sile 60 strażaków PSP oraz OSP.

Taka duża liczba ratowników wynikała z faktu, że pożar obejmował kompleks budynków: oborę połączoną z garażem oraz kolejnym budynkiem gospodarczym.

Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy pożar był już bardzo mocno rozwinięty. W trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz kompleksu mogła znajdować się osoba.

Przeszukanie ujawniło zwęglone zwłoki

Płomienie nie pozwalały ratownikom wejść do środka. Dopiero, gdy sytuacja była bezpieczna dla strażaków zezwolono na przeszukanie pogorzeliska. I rzeczywiście, w budynku ktoś się znajdował. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki mężczyzny.

Policjanci pracujący przy sprawie ustalili, że denat to 72-letni mieszkaniec gminy Lubawa, który zwykł pomieszkiwać w gospodarstwie, w którym doszło do tragicznego pożaru. Okoliczności pożaru jak i śmierci 72-latka będą ustalane przez zespół biegłych sądowych.

Na ten moment służby nie chcą się wypowiadać w sprawie ewentualnej przyczyny powstania pożaru.

Także dla właściciela gospodarstwa to przykra sprawa. Nie dość, że w pożarze życie straciła jedna osoba, to jeszcze płomienie zabrały dach budynków. Konstrukcję trzeba było częściowo rozebrać. Zostały tylko ceglane mury.

Michał Czubak
Fot. OSP Prątnica

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. październik 2023 03:05