Krzysztof Gębski
StoryEditorOpolagra 2024

Opolagra 2024: bilety, atrakcje, termin

24.05.2024., 14:30h
19. wystawa Opolagra w Kamieniu Śląskim już za 2 tygodnie. Rolnicy, po raz pierwszy spotkacie tam swoich ulubieńców z MafiiSolecTeam, przeżyjecie lot helikopterem i odkryjecie nowinki ze świata maszyn rolniczych! Nie może was tam zabraknąć!

MafiaSolecTeam na Opolagrze 2024

Opolagra 2024 została zaplanowana na weekend od 7 do 9 czerwca i odbędzie się na lotnisku w Kamieniu Śląskim. W tym roku po raz pierwszy na wystawie pojawi się jedna z najpopularniejszych ekip na polskim agro youtube, czyli MafiaSolecTeam w składzie: Mafiasolec, Bronczek, MrAdamo15, Tanas oraz Jankus. Filmy publikowane na kanale tej ekipy mają milionowe wyświetlenia, a suma subskrypcji już dawno przekroczyła milion! MafiaSolecTeam będzie obecna na Opolagrze przez wszystkie trzy dni wystawy. Na odwiedzających ich stoisko rolników będą czekały konkursy zręcznościowe z nagrodami, które przygotowali wspólnie ze swoimi partnerami, czyli firmami TopNasiona i Hyperin. Ekipa będzie rozdawała autografy i chętnie zrobi sobie zdjęcie z fanami. Tam będzie się działo!

Uczta dla miłośników świata maszyn rolniczych

Opolagra 2024 to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. W minionym roku odwiedziło ją 38 tys. zwiedzających, którzy podziwiali stoiska 306 wystawców, a tegoroczna edycja zapowiada się równie okazale. Poza zwiedzaniem stoisk na rolników czekać będą atrakcje w postaci licznych pokazów maszyn rolniczych.

MaszynEra na Opolagrze 2024

Jak informują organizatorzy, jedną z większych atrakcji dla rolników na Opolagrze 2024 będzie MaszynEra, za której przygotowanie jest odpowiedzialna marka John Deere. Na zlocie pojawią się maszyny z ubiegłego wieku.

W programie imprezy dla tego stoiska zostały przewidziane następujące atrakcje, m.in.:

 • parada klasyków,
 • wybór maszyny zlotu,
 • konkursy sprawnościowe najnowszym modelem ciągnika John Deere,
 • konkursy wiedzy o historii John Deere i firmy Agro-Efekt Sp. z o.o.,
 • fun shop.

Dla uczestnika plebiscytu w głosowaniu na maszynę zlotu, który najciekawiej uzasadni swoje zdanie, została przygotowana nagroda marki Milwaukee. Natomiast na właściciela “Maszyny Zlotu” czeka kosiarka samojezdna John Deere X167D. Fundatorem nagród został Partner Strategiczny zlotu “MaszynEra” – firma Agro – Efekt Sp. z o.o.

Opolagra 2024 – pokazy maszyn na żywo

Nieodzownym elementem każdej Opolagry są pokazy maszyn na żywo. W tym roku UNIA GROUP zaprezentuje gamę zmodernizowanych, popularnych, przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna – RCW 100 H PLUS. W ofercie tej firmy pojawił się również nowy opryskiwacz – EGRET, który także zostanie zaprezentowany podczas Opolagry.

Opolagra 2024 – zielonkowe pokazy polowe maszynami McHale

W czasie trwania targów odbędą się także zielonkowe pokazy polowe maszynami McHale, które będą współpracować z ciągnikami Arbos Aupax. Zaprezentowane zostaną maszyny z całej linii zielonkowej McHale takie jak:

 • prasa,
 • kosiarka,
 • przetrząsarka,
 • zgrabiarka,
 • owijarka.

Firma Korbanek każdego dnia w godzinach południowych będzie prowadziła pokaz zorganizowany z udziałem zespołu fabrycznego firmy McHale.

Helipoland na Opolagrze 2024

Dzięki firmie Helipoland przez cały czas trwania Opolagry 2024, będzie można odbyć lot widokowy śmigłowcem Robinson R44 nad terenami wystawy i okolicą.

Rozstrzygnięcie plebiscytu „Mistrzowie Agro” na Opolagrze 2024

Po raz drugi podczas Opolagry nastąpi rozstrzygnięcie plebiscytu „Mistrzowie Agro” w etapie dla woj. opolskiego i śląskiego.

Mistrzowie Agro to największy plebiscyt wiejsko-rolniczy, prowadzony w woj. śląskim przez „Dziennik Zachodni”, a w woj. opolskim przez „Nową Trybunę Opolską”. Celem akcji jest prezentacja w prasie, Internecie i social mediach życia polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działań oraz sukcesów.

Konkurs dla zwiedzających na Opolagra 2024

Nagrodą główną w konkursie dla zwiedzających wystawę Opolagra 2024 będzie głębosz KRET GN 3 o następujących parametrach:

 • 2 m robocze,
 • 3 łapy typu KRET,
 • dwa rzędy zębów z regulacją rozstawu,
 • słupice na zabezpieczeniu kołkowym – zrywalnym.

Fundatorem nagrody jest firma LEMTECH.

Wystawa zwierząt na Opolagra 2024

Podczas tegorocznej wystawy zwierząt Opolagra 2024 zostanie zaprezentowanych 100 szt. bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców.

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 02:08