fot. KWP Łódź
StoryEditorPOLICJA

20-latek ukradł dwa ciągniki i samochody. Jaka kara mu grozi?

01.12.2023., 08:30h
W ostatni wtorek, 28 listopada, kutnowska policja dokonała zatrzymania 20-letniego mężczyzny, podejrzewanego o szereg kradzieży pojazdów i mienia. Sprawca włamał się do prywatnych posesji na terenie powiatu kutnowskiego, gdzie dokonał kradzieży dwóch osobowych samochodów marki Fiat, dwóch ciągników rolniczych oraz przyczepy samochodowej.

Kutno. Złodziej ciągników w rękach policji

Działania kutnowskich kryminalnych były owocem rzetelnej pracy, która doprowadziła do odzyskania dwóch skradzionych ciągników rolniczych, zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, oraz przyczepy samochodowej. To rezultat skrupulatnego śledztwa, które pozwoliło na szybkie zidentyfikowanie sprawcy i odzyskanie skradzionego mienia.

Jaka kara grozi złodziejowi?

Podczas przesłuchania 20-latka przedstawiono mu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz trzy zarzuty kradzieży. Wszystkie przestępstwa dotyczą kradzieży pojazdów i mienia z prywatnych posesji na terenie powiatu kutnowskiego. Mężczyźnie grozi teraz surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 20-latka to kolejny sukces kutnowskiej policji w walce z przestępczością przeciwko mieniu.

Okazja czyni złodzieja

Śledczy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i zabezpieczanie swoich posesji, aby minimalizować ryzyko przestępczych działań. Policja podkreśla także, że skuteczność śledztwa była możliwa dzięki współpracy z lokalnymi społecznościami oraz zaangażowaniu funkcjonariuszy w rozwikłanie sprawy.

Michał Czubak

fot. KWP Łódź

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 04:56