Strażacy przed dwie godziny walczyli z pożarem zboża na pniu w miejscowości Gortatowo.fot. PSP Kluczbork
StoryEditorpożar

Aż 25 ha zboża w płomieniach. Ogromny pożar pola w Gortatowie

01.07.2024., 09:00h
W niedzielę około południa na polu w Gortatowie wybuchł pożar, który w krótkim czasie rozprzestrzenił się na znaczną część upraw.

Kluczbork. Pożar zboża na pniu

Płomienie pojawiły się w trakcie prac przy zbiorze zboża i błyskawicznie zaczęły obejmować kolejne obszary. Silny wiatr oraz wysoka temperatura sprawiły, że ogień rozprzestrzeniał się dosłownie w mgnieniu oka.

Portal Kluczbork 112 opublikował na platformie YouTube film, na którym widać wysokie na kilkanaście metrów płomienie oraz kolejne wozy strażackie przybywające na miejsce zdarzenia.

66 strażaków i rolnicy gasili pożar

W akcji brało udział 66 strażaków, wspieranych przez rolników, którzy od razu przystąpili do działania, by powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia. Rolnicy, orać ziemię, odcinali płonące pole od pozostałego obszaru, co okazało się kluczowym działaniem w opanowaniu sytuacji. Jednocześnie strażacy obficie oblewali płomienie wodą, co w połączeniu z działaniami rolników pozwoliło na szybkie opanowanie pożaru.

Jak podała straż pożarna, ogień objął powierzchnię 25 hektarów zboża na pniu. Dzięki wspólnej pracy strażaków i rolników udało się uchronić kolejne 35 hektarów pola przed zniszczeniem.

Michał Czubak

fot. PSP Kluczbork

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 00:41