fot. OSP Koźminek
StoryEditorPOŻAR

Gigantyczny pożar gospodarstwa pod Nowym Tomyślem. Z ogniem walczy aż 30 zastępów straży pożarnej

14.01.2024., 10:01h
Ogromny pożar chlewni w Zębowie (woj. wielkopolskie). Na miejscu działa 30 strażackich zastępów. W budynku znajdowało się 50 sztuk świń, baloty oraz tony zboża.

Nowy Tomyśl. Pożar świniarni w Zębowie

14 stycznia około godziny 6.30 straż pożarna w Nowym Tomyślu przyjęła zgłoszenie o pożarze chlewni w Zębowie (woj. wielkopolskie). Na miejsce natychmiast skierowano miejscową JRG oraz okoliczne zastępy ochotniczych straży pożarnych. Szybko jednak okazało się, że te środki nie wystarczą - ściągnięto posiłki z okolicznych powiatów oraz grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Wewnątrz chlewni były nie tylko zwierzęta

Jak w rozmowie z Tygodnikiem Poradnikiem Rolniczym przekazał oficer dyżurny PSP w Nowym Tomyślu, wewnątrz obiektu znajdowało się około 50 świń. Z informacji, jakie na godzinę 9.30 posiadł oficer, nie wynikało, aby jakieś zwierzę padło w wyniku pożaru.

Dyżurny przekazał, że również wewnątrz budynku znajdowało się jeszcze około 30 ton zboża oraz 70 balotów.

W wyniku pożaru nie wszystko udało się uratować, ale całkowity wymiar szkód wyrządzonych przez płomienie będzie dopiero znany po zakończeniu akcji i oszacowaniu przez rzeczoznawcę.

image
POŻARY

Ogromny pożar chlewni na Podlasiu. Część świń zginęło [ZDJĘCIA]

- Na ten moment prowadzimy działania rozbiórkowe i dogaszamy miejsce pożaru - zaznaczył strażak dyżurny z Nowego Tomyśla. Nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwają działania, ani co doprowadziło do pożaru.

Michał Czubak

fot. ilustracyjne/OSP Koźminek

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 01:55