fot. OSP Boleszkowice
StoryEditorPOŻAR

Gwałtowny pożar zboża pod Myśliborzem. Wiatr przeniósł ogień na 70 ha zboża! [ZDJĘCIA]

26.07.2023., 16:00h
W miejscowości Wyszyna koło Boleszkowic (woj. zachodniopomorskie), doszło do wielkiego pożaru, który strawił ponad 70 hektarów zboża oraz około 10 hektarów ścierniska. Strażacy znaleźli się w trudnej sytuacji, bo wiatr przerzucał ogień z miejsca na miejsce.

Myślibórz. W Wyszynie spłonęło 70 hektarów zboża

Pożar początkowo obejmował jedynie 2 hektary upraw w miejscowości Wyszyna, jednak z powodu silnego wiatru ogień szybko się rozprzestrzeniał, stwarzając zagrożenie dla okolicznych terenów.

Zdarzenie wywołało niepokój pośród lokalnej społeczności, a na miejsce natychmiast skierowano 12 zastępów straży pożarnej z powiatu myśliborskiego, które podjęły walkę z żywiołem. Mimo wysiłków ratowników, płomienie nieubłaganie rozprzestrzeniały się, pochłaniając ogromne obszary pól uprawnych.

Strażackie jednostki z determinacją stawiały czoło pożarowi, podejmując wszystkie dostępne środki, aby powstrzymać jego rozprzestrzenianie się. Niestety, działania strażaków były utrudnione przez silny wiatr, który sprzyjał szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia.​

Niebezpieczne prace rolnicze

Przyczyny pożaru, który strawił olbrzymie połacie pola nie są znane. Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń, zapobieganie podobnym incydentom w przyszłości oraz zwiększenie świadomości na temat zagrożeń pożarowych w rolnictwie będzie niezmiernie istotne, aby ograniczyć takie straty w przyszłości.

Niewykluczone, że ogień pojawił się na skutek pracy przy żniwach. Jedna iskra z kombajnu czy traktora mogła doprowadzić do taki ogromnej skali zniszczeń.

Michał Czubak
​fot.​ OSP Boleszkowice, OSP Krześnica

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 14:24