Byk na stacji benzynowejJustyna Czupryniak/Canva
StoryEditorPOLICJA

Niecodzienny widok. Po stacji paliw spacerował byk! Wszystko przez głupotę 25-latka

15.12.2023., 09:30h
Służby z Wodzisławia Śląskiego otrzymały nietypowe zgłoszenie dotyczące byka, który znalazł się na terenie stacji paliw przy ulicy Rybnickiej w Wodzisławiu Śląskim (woj. śląskie). Zdarzenie miało miejsce przed kilkoma dniami i dzięki szybkiej reakcji policji, lekarza weterynarii i specjalisty od odławiania zwierząt nie doszło do żadnej tragedii.

Wodzisław Śląski. Na stacji paliw zadomowił się... byk

12 grudnia br., około godziny 15.45 policja została poinformowana o... byku, który spacerował wokół jednej ze stacji paliw w Wodzisławiu Śląskim. Przybyła na miejsce załoga policji faktycznie potwierdziła, że na terenie zielonym znajduje się byk. Zwierzę nie było agresywne, zajadało sobie trawę. Ten fakt postanowiono wykorzystać i odgrodzić zwierzę.

Policja na miejscu zastała również naczepę do przewozu zwierząt, która... była otwarta. Wewnątrz znajdowały się inne zwierzęta, które jednak nie zdecydowały się na opuszczenie naczepy. Policjanci zamknęli drzwiczki i oczekiwali na przyjazd kolejnych służb.

Ktoś wypuścił byki celowo?

Jak ustalono, naczepa ze zwierzętami została pozostawiona celowo przez kierowcę. Ten, ciągnikiem siodłowym udał się do mechanika w celu naprawy drobnej usterki i miał wrócić po naczepę. Ktoś ten fakt wykorzystał i otworzył drzwi naczepy, co wykorzystał jeden z byków.

Ten gagatek szybko został ustalony. Był to 25-latek, który został wylegitymowany, ale na tym jego sprawa się nie kończy.  Policjanci w tej sprawie wszczęli w kierunku złośliwego niepokojenia. Mężczyźnie grozi kara ograniczenia wolności, grzywna lub nagana.

Lekarz weterynarii wezwany na miejsce ocenił stan zwierząt w transporcie i nie wskazał żadnych nieprawidłowości, a specjalista od odłowu zwierzyny pomógł doprowadzić byka do naczepy. Następnie policja zezwoliła kierowcy na dalszą jazdę ze zwierzętami.

image
Konkurs TPR

Wygraj 1000 litrów paliwa rolniczego. Wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania

Michał Czubak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:34