fot. OSP Dobra Wola
StoryEditorPOŻAR

Pod Włocławkiem zapalił się kombajn. 4 jednostki walczyły z pożarem Bizona [FOTO]

27.07.2023., 15:30h
25 lipca w godzinach popołudniowych na jednym z pól we wsi Brzezie doszło do pożaru kombajnu zbożowego. Zapaliła się komora silnika w Bizonie.

Włocławek. Pożar Bizona na polu we wsi Brzezie

Wtorkowy pożar kombajnu zbożowego w gminie Brześć Kujawski, który miał miejsce na polu we wsi Brzezie (woj. kujawsko-pomorskie), wywołał alarm dla kilku strażackich zastępów. Gdy straż pożarna dojeżdżała na miejsce, sytuacja była w zasadzie opanowana. W zdarzeniu ucierpiała jedynie komora silnika kombajnu.

Jak uniknąć pożaru ciągnika czy kombajnu w czasie żniw? 6 wskazówek od strażaków

Po pierwsze, warto dokładnie sprawdzić sprzęt. Regularne przeglądy techniczne i konserwacja zapobiegają ewentualnym wyciekom paliwa lub iskrzeniom, które mogą spowodować pożar.

Po drugie, wyjeżdżając w pole, trzeba zabrać podstawowy sprzęt przeciwpożarowy, głównie gaśnice. Im więcej ich będzie, tym większe szanse na szybkie ugaszenie pożaru jeszcze w zarodku. Straż radzi też, aby w pobliżu znajdował się wóz asenizacyjny z wodą, który pomoże szybko ugasić płonące zboże, oraz traktor z pługiem lub broną talerzową, którymi można oborać palące się miejsce.

Michał Czubak/msz​​
​fot. OSP Dobra Wola

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 03:46