freepik
StoryEditor

Mydło w kostce nie nadaje się do mycia twarzy. Dlaczego?

17.06.2023., 09:00h
Wszystko – od zanieczyszczeń w powietrzu po pot z treningów lub pozostałości z urządzeń klimatyzujących powietrze – ląduje na twojej twarzy po długim dniu.

Większość mydeł w kostkach nie nadaje się do stosowania na twarz

Wszystko – od zanieczyszczeń w powietrzu po pot z treningów lub pozostałości z urządzeń klimatyzujących powietrze – ląduje na twojej twarzy po długim dniu. Bez dobrego oczyszczenia cały ten kurz, tłuszcz i inne zanieczyszczenia mogą się gromadzić. Może to prowadzić do zaczerwienienia, podrażnienia, wyprysków i starzenia się skóry. Jedni sięgają po mydło, inni się od niego odżegnują. Którzy mają rację?

Odpowiedź zależy od mydła. Większość mydeł w kostkach nie nadaje się do stosowania na twarz. Mogą pozostawiać skórę suchą i podrażnioną.

Niektóre są łagodniejsze dla wrażliwej skóry. Poszukaj mydła w kostce, które jest bezzapachowe, hipoalergiczne i zawiera duże stężenia składników nawilżających, takich jak: ceramidy, gliceryna, kwas hialuronowy, niacynamid. Unikaj składników takich, jak: barwniki, parabeny, zapach, lanolina, formaldehyd.

Lepiej postaw na mleczko do demakijażu

Do mycia twarzy używaj raczej mleczka do demakijażu i żelu bądź pianki. Pamiętaj, że najpierw zmywamy twarz mleczkiem, a potem, w drugim kroku – żelem czy pianką z użyciem wody.

Karolina Kasperek

Fot. Freepik

 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 23/2023 na str. 58. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 06:58