Wieś na Żuławach oblężona przez turystów. Powód? O Rany, Tulipany!Facebook/oranytulipany
StoryEditorO Rany, Tulipany!

Wieś na Żuławach oblężona przez turystów. Powód? O Rany, Tulipany!

21.04.2024., 13:00h
Pole obsadzone 1 milionem tulipanów to atrakcja turystyczna Błotnik, wsi na Żuławach. Każdy może zrywać tu kwiaty. Do kiedy trwają tulipanowe żniwa?

Czy tulipanowe pole na Żuławach jest już otwarte?

Tulipanowe pola są jedną z bardziej znanych atrakcji turystycznych Holandii. Zainteresowani spacerem po kolorowych plantacjach zwiedzający muszą się jednak spieszyć, ze względu na krótki okres kwitnienia. Wizyta na holenderskich, tulipanowych polach jest z pewnością marzeniem wielu ich miłośników, choć nie każdy ma taką możliwość. Ale skoro nie do Holandii, to może na Żuławy Gdańskie?

14 kwietnia br. w wiosce Błotniki położonej na Żuławach Wiślanych właściciele pola „O Rany, tulipany!” ponownie otworzyli je dla zwiedzających gości z całej Polski. Wiosna w tym roku zawitała do naszego kraju wyjątkowo szybko. Wcześniej rozpoczął się również okres wegetacji, a wraz z nim zakwitły tulipany. W tym sezonie na słynnym błotnickim polu zakwitł ich ponad milion.

O Rany, Tulipany! W jakich godzinach można wchodzić na pole?

Osoby zainteresowane wejściem na żuławskie pole tulipanów w Błotnikach mogą to zrobić zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Od poniedziałku do piątku wstęp na „O Rany, Tulipany” jest możliwy w godzinach od 10.00 do 20.00, natomiast w weekendy od 9.00 do 20.00.

Za wejście na plantacje należy zapłacić 10 zł, po których wpłaceniu można zerwać 3 tulipany. Natomiast każdy, kto chce wziąć ze sobą większy bukiet, musi dopłacić 2,00 zł za każdego kwiatka. Podczas wizyty na tulipanowym polu można również wykonywać zdjęcia i rozłożyć piknik.

– Rok temu działaliśmy na jednym hektarze. Teraz jest to półtora hektara, więc z miliona zrobił się 1 milion 400 tysięcy kwiatów. W tym roku mamy 13 odmian tulipanów. Możemy zdradzić, że w przyszłym roku planujemy zakupić dodatkowych 30 czy 40 odmian, a wszystko po to, żeby nasi goście mieli coraz bardziej niezapomniane widoki – powiedział współwłaściciel pola Tomasz Luzar w rozmowie dla Radia Gdańsk.

Jak długo będzie otwarte pole tulipanów na Żuławach?

Tulipany, choć piękne, szybko przekwitają, dlatego właściciele zapraszają do odwiedzin i zapowiadają, że plantacja będzie cieszyła oczy zwiedzających maksymalnie 3 tygodnie.

Dowiedz się:

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Radio Gdańsk, wp.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. maj 2024 12:59