Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Śmierć w pożarze gospodarstwa. W płomieniach zginął 72-latek [FOTO]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Śmierć w pożarze gospodarstwa. W płomieniach zginął 72-latek [FOTO]
Wiadomości Pożary
Data publikacji 11.04.2022r.

W miniony weekend w Prątnicy pod Iławą doszło do nocnego pożaru budynku gospodarczego. Podczas przeszukania zgliszczy strażacy natrafili na zwęglone ciało mężczyzny.

Iława. W Prątnicy ogień strawił dach budynku gospodarczego

W nocy z piątku na sobotę, około godziny 4 nad ranem, straż pożarna z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) została poinformowana o pożarze budynku gospodarczego we wsi Prątnica. Na miejsce zostały rzucone liczne jednostki strażackie – w sumie to 10 zastępów w sile 60 strażaków PSP oraz OSP.

r e k l a m a

Taka duża liczba ratowników wynikała z faktu, że pożar obejmował kompleks budynków: oborę połączoną z garażem oraz kolejnym budynkiem gospodarczym.

Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy pożar był już bardzo mocno rozwinięty. W trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz kompleksu mogła znajdować się osoba.

r e k l a m a

Przeszukanie ujawniło zwęglone zwłoki

Płomienie nie pozwalały ratownikom wejść do środka. Dopiero, gdy sytuacja była bezpieczna dla strażaków zezwolono na przeszukanie pogorzeliska. I rzeczywiście, w budynku ktoś się znajdował. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki mężczyzny.

Policjanci pracujący przy sprawie ustalili, że denat to 72-letni mieszkaniec gminy Lubawa, który zwykł pomieszkiwać w gospodarstwie, w którym doszło do tragicznego pożaru. Okoliczności pożaru jak i śmierci 72-latka będą ustalane przez zespół biegłych sądowych.

Na ten moment służby nie chcą się wypowiadać w sprawie ewentualnej przyczyny powstania pożaru.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ

Także dla właściciela gospodarstwa to przykra sprawa. Nie dość, że w pożarze życie straciła jedna osoba, to jeszcze płomienie zabrały dach budynków. Konstrukcję trzeba było częściowo rozebrać. Zostały tylko ceglane mury.

Michał Czubak
Fot. OSP Prątnica

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a