Zniszczone ciągniki po targach rolniczych. Nagroda za wskazanie wandali [WIDEO]Justyna Czupryniak/Canva/Facebook.com/agrotech.obsza
StoryEditorTargi rolnicze

Zniszczone ciągniki po targach rolniczych. Nagroda za wskazanie wandali [WIDEO]

10.07.2024., 16:00h
Zawieźć, wystawić, pokazać, przywieźć i jeszcze tylko policzyć straty – tak w skrócie można opisać pracę dealera maszyn rolniczych uczestniczącego w wystawach. O tym, jak bardzo złośliwi potrafią być ludzie, przekonał się jeden z dystrybutorów ciągników rolniczych marki Steyr, który nie był w stanie pojąć skali zniszczeń po targach w Sitnie.

Targi rolnicze Sitno 2024

Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest jedną z największych imprez rolniczych odbywających się na Lubelszczyźnie. Wydarzenie co roku przyciąga tłumy zainteresowanych rolników i zwiedzających, którzy z zaciekawieniem oglądają nowości od poszczególnych firm. Niestety, tegoroczna edycja nie będzie się dobrze kojarzyła jednemu z dealerów ciągników rolniczych marki Steyr

Steyr Absolut, Kompakt i Profi uszkodzone na targach w Sitnie

Targi rolnicze w Sitnie odbyły się w weekend 6-7 lipca br. Jednym z wystawców uczestniczących w tegorocznej edycji wystawy maszyn i urządzeń rolniczych była firma Agro-Tech, która zawiozła na targi po jednym z trzech serii ciągników rolniczych marki Steyr, a mianowicie Absolut, Kompakt i Profi. Niestety, każdy z nich został uszkodzony przez wandala, który powyrywał guziki i zdemolował kabiny traktorów.

– Z wystawy w Sitnie przyjechały traktory, podczas której były otwarte. W modelu z serii Absolut wiele się nie wydarzyło, bo zostały zabrane jedynie dwa plastikowe suwaki, które wsuwa się na gałki. Natomiast w wersji Kompakt, jakiś człowiek wyrwał guziki z multicontrollera, pokrętło od EHR-u oraz plastik z jednego ze znajdujących się w kabinie joy sticków – mówi dealer maszyn w nagraniu z Tik Tok-a.

Natomiast w modelu Profi wandal ukradł podkładkę i zawleczkę oraz pokrętło od EHR-u i urwał guzik znajdujący się w fotelu.

Dlaczego ciągniki zostały zdemolowane?

Dealer maszyn nie krył swojego zdziwienia i zażenowania zaistniałą sytuacją, ponieważ skradzione elementy nie były zbyt wartościowe. Dla niego sprawa jest jasna i ktoś zrobił to po prostu na złość.

To są tak groszowe sprawy, że to się w głowie nie mieści. Korki od zbiorników też były zaklejone, bo albo by zabrali, albo czegoś nasypali. My jako dealerzy jedziemy, bo chcemy wam pokazać te ciągniki. To ja wydałem taką dyspozycję, że otwieramy traktory, żeby klienci weszli i oglądali. Czasem rodzice z dziećmi chcą sobie zrobić zdjęcie. Ale jest jakaś banda oszołomów, imbecylów i idiotów, bo inaczej nie da się tego nazwać, których nie udało się nam przyłapać – stwierdził dealer.

Nagroda za wskazanie sprawcy uszkodzeń w ciągnikach rolniczych Steyr

W związku z tym, że uszkodzenia powstałe w ciągnikach są niemalże jednakowe, zdaniem dealera, nie ma szans, by w sprawę było zaangażowanych wiele osób, choć stara się tego nie wykluczać. Jednak bez względu na to, kto dopuścił się tego haniebnego czynu, poniesie jego konsekwencje.

– Mam jednak do was apel, jeżeli widzieliście, kto mógł to zrobić, to my przyznamy wam nagrodę za wskazanie osoby, która dokonała takiego wandalizmu. Nie uważamy, żeby te części mogły się komuś przydać. To musiało zostać zrobione celowo, specjalnie, bo tak naprawdę nikt tego nie wykorzysta, choć może wykorzysta, może ma w tym jakiś cel – zaapelował dealer.

Maszyny na wystawach będą zamknięte

W związku z zaistniałą sytuacją dealer firmy Agro-Tech zapowiedział, że nie zamierza ponownie udostępnić maszyn do bezpośredniego wglądu zwiedzających. Od teraz oglądanie modeli maszyn rolniczych będzie możliwe wyłącznie w obecności przedstawiciela handlowego.

– Nieraz ludzie przychodzą i pytają się, dlaczego traktory są pozamykane, no to właśnie dlatego. My chcemy, żeby komuś było miło, wygodnie, by każdy miał możliwość wsiąść, zobaczyć ten ciągnik. Niestety, na następnych targach, jeżeli ktoś zechce wejść i zobaczyć, będzie musiał być pod nadzorem handlowca. Sami widzicie, co się dzieje. Zabezpieczone belki, zaczepy, wszystko powyciągane, a mimo wszystko, ktoś potrafi zrobić tak wredne rzeczy, że to by nawet do głowy nie przyszło – podsumował dealer.

Zgłoszenia od osób będących świadkami zdarzenia są przyjmowane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 517 481 070.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Facebook.com/agrotech.obsza

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 21:13