StoryEditorWiadomości rolnicze

Oświadczenie zarządu spółki Ursus

15.01.2016., 20:01h
Po publikacji na naszym portalu informacji "Farmtrac liderem…" otrzymaliśmy ze spółki Ursus sprostowanie. Karol Zarajczyk, prezes Ursus SA oraz Krzysztof Gołąb, wiceprezes BU Power Systems Polska – jedynego oficjalnego przedstawiciela firmy Perkins na terenie Polski  piszą, że Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa.

Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju. Marka URSUS znana jest z tego, że w produkowanych ciągnikach rolniczych niezmiennie od lat stosuje oryginalne angielskie silniki cenionej marki Perkins.

W związku z nieprawdziwymi publikacjami, które pojawiły się w branży, przedstawiciel firmy Perkins i URSUS S.A. oświadczają zgodnie, że silniki stosowane w ciągnikach produkowanych przez spółkę URSUS S.A. są oryginalnymi silnikami wyprodukowanymi przez Perkins Engines w zakładach znajdujących się w Peterborough (Anglia).

Tym oświadczeniem obydwie spółki chciałyby zwrócić uwagę klientów i opinii publicznej na treść artykułu autorstwa firmy Farmtrac, która ukazała się 8 stycznia 2016 r. na stronie internetowej pisma „Tygodnik Poradnik Rolniczy". Sformułowanie użyte w przytoczonym artykule stwierdzające, że jakoby tylko ta firma używa oryginalnych silników Perkins, jest nieprawdziwe. Autor tekstu nie miał prawa do sformułowania treści dyskredytujących innych producentów, którzy zgodnie z prawem kupują i stosują w swoich ciągnikach silniki marki Perkins.

W związku z powyższym, mając na względzie interes publiczny, firmy Perskins i URSUS S.A. wzywają Zarząd firmy Farmtrac do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, w przeciwnym przypadku sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.

Ursus nadesłał także do naszej redakcji sprostowanie poniższej treści:

„W artykule pt. „Farmtrac liderem wśród krajowych producentów ciągników w roku 2015” następujące informacje (twierdzenia) wymagają sprostowania:
1. Nie jest prawdą, że firma Farmtrac, jako jedyny spośród krajowych producentów, oferuje w pełni oryginalne silniki Perkinsa.

2. Oryginalne silniki Perkinsa oferowane są również przez firmę URSUS — największego i najstarszego polskiego producenta ciągników rolniczych."

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
04. czerwiec 2023 12:10