Krzysztof Ciecióra odchodzi z ministerstwa rolnictwa. Dlaczego?MRiRW
StoryEditorWiceminister rolnictwa rezygnuje

Krzysztof Ciecióra odchodzi z ministerstwa rolnictwa. Dlaczego?

07.11.2023., 15:19h
Krzysztof Ciecióra zrezygnował z funkcji wiceministra rolnictwa. Dlaczego?

Wiceminister Krzysztof Ciecióra odchodzi z ministerstwa rolnictwa. 7 listopada zrezygnował ze swojej funkcji, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Premier Mateusz Morawiecki przyjął moją rezygnację i tym samym zakończyłem pracę w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To były intensywne 2 lata! Za wsparcie, współpracę, także krytykę - serdecznie dziękuję! Dużo zrobione, ale nie wszystko załatwione, dlatego jako Poseł na Sejm dalej będę aktywny - poinformował Ciecióra.

Dlaczego Ciecióra odchodzi z ministerstwa rolnictwa?

Wiceminister Ciecióra w ostatnich wyborach uzyskał mandat posła. By zasiadać w sejmowych ławach musiał złożyć rezygnację z funkcji podsekretarza stanu, jaką pełnił w resorcie. Taki wymóg przewiduje Art. 103. Konstytucji, który mówi o tym, że mandatu posła nie można łączyć z funkcją Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka i ich zastępców, członka Rady Polityki Pieniężnej, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ambasadora oraz z zatrudnieniem w Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu, Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej lub z zatrudnieniem w administracji rządowej. Zakaz ten nie dotyczy członków Rady Ministrów i sekretarzy stanu w administracji rządowej. Ale podsekretarzy już dotyczy. 

- Brak złożenia rezygnacji oznaczałby wygaśnięcie mandatu – tłumaczy Ciecióra.

Były już wiceminister chce się teraz skupić na pracy poselskiej w nowym Sejmie, który rozpoczyna swoją kadencję w poniedziałek 13 listopada.

Krzysztof Ciecióra pełnił funkcję wiceministra rolnictwa od listopada 2021 roku. 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 02:09